צ’י גונג

צ'י גונג

בהשראת המטאפיסיקה הטאואיסטית ומעוצבת על ידי זרמים פילוסופיים ורוחניים שונים (במיוחד הקוסמולוגיה של יין ויאנג), צ'י גונג היא אמנות אנרגטית המבוססת על שליטה באנרגיה חיונית. הוא משלב תרגילים פיזיים לבין מדע הנשימה. על התוכנית של מפגש גונג צ'י, רצף של תנועות איטיות, תרגילי נשימה וריכוז ... כדי ליהנות, עם הגעתו, את היתרונות הרבים של משמעת אנרגטית זו על הגוף והנפש!

מהו צ'י גונג?
צ'י גונג (מהצ'י הסיני), שמשמעותו "אנרגיה" ו"גונג ", אשר ניתן לתרגמם כ"תרגיל" או "מטרה רצויה") היא משמעת סינית בת אלף שנה המבוססת על עבודה ושליטה. אנרגיה.
המטרה שלו? שפר את זרימת האנרגיה בגוף, על ידי תנועות התעמלות עדינה. צ 'י גונג היא דרך לשמור על בריאותו של האדם, תוך כדי להגיע למצב של שלווה פנימית. ישנן צורות שונות של צ 'י גונג: דון גונג, צ' י ג 'י דינמי; ג'ואנג גונג, צ'י צ'י סטאטי, ג'ינג גונג, צ'י מדיטטיבי צ'י ... כל השיטות האלה פועלות הן על הגוף והן על הנפש.

דיסציפלינה זו מורכבת ממערכת של פרקטיקות אנרגטיות שמטרתן העליונה היא הגשמה אישית והרמוניה בין הגוף והנפש. יש מאות שיטות של צ'י גונג בסין, אך כולן משלבות עבודת גוף (xing ti), עובדות על נשימה (hu xi) ותרגילי ריכוז (yi ni). לפיכך, צ 'י גונג מעשים על הגוף (ג' ינג), את האנרגיה (צ 'י) ואת הרוח (שן). הנוהג של צ'י גונג מתפרק לשלושה שלבים: האחד מתחיל בכך שהוא לומד למקם את הגוף ולנהל את התנוחות. לאחר מכן, אנו פועלים באופן ספציפי יותר את הנשימה, על ידי גילוי בפרט כיצד "לרכוש את השתרשות" ולחזק את יכולות הריכוז שלה.

ולבסוף, השלב השלישי מתמקד יותר בעיקר במחזור הצ'י עצמו. נגיש לכל, ללא התווית נגד, צ 'י גונג הוא התאמן בכל הגילאים של החיים, לבד או עם מורה. עם זאת, נשים בהריון ימנע ביצוע תרגילי טוניק ביותר. הפגישה נמשכת בממוצע מ 45 דקות עד 1:30. מומלץ לפחות 2-3 פגישות בשבוע.

היסטוריה קצרה של צ'י גונג
צ 'י גונג פותחה במאה ה -5 במנזר שאולין על ידי נזיר בשם Bodhidharma. האחרון נחשב למייסד בית הספר צ'אן, צורה של בודהיזם המתמקדת במדיטציה. מבלי לחדול מלהיות מתורגל במשך מאות שנים, צ'י גונג חווה תנופה חדשה בהנהגתו של ליו גיז'ן, צוות של המפלגה הקומוניסטית הסינית, באמצע המאה העשרים. אומץ רשמית על ידי המפלגה, צ 'י גונג הוא מדוכא במהלך המהפכה התרבותית הסינית במאה העשרים, אבל בפועל שלה ממשיך בחשאי לפני חווה בום חדש להתפשט במערב.

היישומים של צ'י גונג
על ידי קידום הרפיה של המתח, צ'י גונג הוא אידיאלי להפחתת מתח והקלה על כאבים כרוניים, כגון כאבי מפרקים או כאבי גב. זה גם עוזר לחזק את המערכת החיסונית, מקטין את תחושת עייפות, משפר את השינה, מווסת תיאבון, מחזק את הזיכרון, מפתחת ריכוז, מקטין את אחיזת הלחץ, משפר את הביטחון העצמי ... וכן, טוב כמובן, צ'י גונג יכול לשפר את הנשימה ואת העבודה גמישות, עוזר לחמצן טוב יותר את האיברים. המאפיינים שלו הם רפואיים כמו פסיכולוגי או ספורט (צ'י גונג מאפשר להכין את עצמך למאמץ). על ידי שיפור זרימת הנשימה הפנימית, במיוחד לאורך הדיקור מרידיאנים, צ 'י גונג צלילים הגוף עמוק.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 22 = 30